Galatasaray’da Dursun Özbek yetki isteyecek!

Galatasaray’da kritik gün… Kısa bir süre önce rekor oyla yeniden başkan seçilen Dursun Özbek ve ekibi, üyelerden gayrimenkul projeleri ve genel taşınmazlarla ilgili yetki isteyecek. İstenen yetki verilmezse sarı-kırmızılılar büyük bir sorunla karşı karşıya kalacak.

Florya Metin Oktay Tesisleri, Mecidiyeköy binası, Ali Sami Yen Spor Kompleksi, Galatasaray Adası gibi taşınmazlarda faaliyetlerin yürütülmesi ve diğer işlemlerin tamamlanması için oylama yapılacak. Oylamadan çıkacak sonucuna göre yetki verilmesi durumunda Özbek başkanlığındaki yönetim taşınmazlarla ilgili karar verebilecek.

REVİZE EDİLECEK

Başkanı Özbek’in özellikle Florya arazisi için gelen eleştirileri dikkate alarak istenen yetki maddeleriyle ilgili bazı düzenlemeler yapacağı öğrenildi. Yapılacak revizelerle beraber muhalefetin kaygılarının giderileceği belirtildi.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak genel kurulda eski Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur’un da konuşma yapabileceği öğrenildi. Son olarak bir youtube kanalına çıkan Timur’un kongrede de söz alabileceği bildirildi.

31 MAYIS 2026’YA KADAR

Kulüp yönetimi, genel kurul üyelerinden; Florya Metin Oktay Tesisleri arazisi, Galatasaray Adası, Mecidiyeköy binası, Kemerburgaz’da inşaatı devam eden yeni kamp tesisleri, Ali Sami Yen Spor Kompleksi, Büyükçekmece arazisi, Kalamış Tesisleri, Burhan Felek Ergun Gürsoy Yüzme Havuzu, Maslak Nevzat Özgörkey Binicilik Tesisleri, Beyoğlu Hasnun Galip Binası ve Küçükçekmece kürek tesislerinde faaliyetlerin yürütülmesi, ilgili hukuki işlem ve tasarrufların gerçekleştirilmesi bakımından 31 Mayıs 2026 tarihine kadar yetki verilmesini isteyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir